FOTOVOLTAIKA VO SVETE

Najväčší solárny park súčasnosti - 60MW

Olmedilla, Španielsko

Osem z desiatich najvýkonnejších solárnych parkov súčasnosti je inštalovaných v Španielsku. Boom záujmu o tento zdroj energie zo strany Španielska dokumentujú aj desiatky ďalších solárnych parkov s výkonom nad 10MW postavených v posledných dvoch rokoch.

Najväčší solárny park inštalovaný v súčasnosti v Nemecku - 10MW

Pocking, Nemecko

Nemecko je jedným z lídrov vo využití fotovoltaickej energie. Aj napriek geografickým a klimatickým podmienkam, ktoré nie sú v porovnaní napr. so Španielskom ideálne, je množstvo menších inštalácií počínajúc rodinnými domami, cez priemyselné objekty až po solárne parky neuveriteľné.

Šport a ekológia - inštalácia na futbalovom štadióne - 108kW

Bielefeld, Nemecko

Dobrý príklad, ako využiť každú voľnú plochu - 900 panelov (1400 m2) umiestnených na zastrešení tribúny futbalového klubu Arminia Bielefeld.

The University of New South Wales - 42kW, University of Melbourne - 40kW

Sydney, Melbourne - Austrália

Austrália má tiež vynikajúce svetelné podmienky a aj vďaka tomu sa fotovoltaika na austrálskom kontinente stáva významnou súčasťou energetiky. Sieť inštalácií na objektoch univerzít a campusov po celej krajine je symbolické - budúcnosť patrí vzdelaniu a ekologickým zdrojom energie.

Solárna archa - 630kW

Gifu, Japonsko

Spoločnosť Sanyo, ktorá je jedným z lídrov pri vývoji fotovoltaických technológií, postavila túto solárnu archu ako demonštráciu neobmedzených možností pri využití PV panelov integrovaných do moderných architektonických projektov.

1. slovenská inštalácia fotovoltaickej elektrárne na škole - 19kW

Stredná priemyselná škola elektrotechnická, K. Adlera 5, Bratislava

televízne šoty: STV1 TVBA

© 2012 MV STEEL Všetky práva vyhradené